Lorem Ipsum Oluşturucu

Lorem Ipsum Nedir?

Lorem Ipsum, dizgi ve baskı endüstrisinde kullanılan mıgır metinlerdir. Lorem Ipsum, adı bilinmeyen bir matbaacının bir hurufat numune kitabı oluşturmak üzere bir yazı galerisini alarak karıştırdığı 1500'lerden beri endüstri standardı sahte metinler olarak kullanılmıştır. Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır. 1960'larda Lorem Ipsum pasajları da içeren Letraset yapraklarının yayınlanması ile ve yakın zamanda Aldus PageMaker gibi Lorem Ipsum sürümleri içeren masaüstü yayıncılık yazılımları ile popüler olmuştur.

Kelime: 76
Karakter: 624

R10.Net araçlarından biri olan Lorem Ipsum Oluşturucu aracı ile yer tutucu, anlamsız paragrafları kolayca oluşturabilirsiniz.

Lorem Ipsum metinleri sadece web dünyasında değil, matbaacılıkta da kullanılabilen bir olgudur.

Lorem Ipsum Nedir?

Web sitelerinde ve gerçek baskılarda kullanılabilen ve çeşitli dillerde olabilen anlamsız paragraflar bütünüdür. Kelimeler ya da cümleler bir ifade etmez ancak göz gezdirildiğinde anlamlı bloklarmış gibi duran içerik yapısına denir.

Lorem Ipsum anlamı nedir?

Lorem ipsum paragraflarının bir anlam içerdiği söylenemez. Reklamcılık dilinde Mıgırca olarak da bilinir. Çıkışı 15. yüzyıla dayanır.

Lorem Ipsum neden kullanılır?

Dijital ortamlardan bahsediyorsak, yapılan bir web site sayfasının ya da broşürün fark etmez, içeriği henüz belirlenmedi ise bu sahte metinler kullanılarak ilgili alanlar doldurulur ve bir nevi demo oluşturulur.

Lorem Ipsum neden kullanılır?

Dijital ortamlardan bahsediyorsak, yapılan bir web sitesi sayfasının ya da broşürün içeriği henüz belirlenmedi ise bu sahte metinler kullanılarak ilgili alanlar doldurulur ve bir nevi demo oluşturulur.

Kısaca tekrarlanan içerik gözü rahatsız edebileceğinden bu şekilde anlamlı gibi görünen ancak birleştirildiğinde pek bir anlam ifade etmeyen lorem ipsum kalıpları kullanılır.

Lorem Ipsum nasıl kullanılır?

İnternet üzerinde birçok lorem ipsum oluşturma aracı bulunmakta. Bunların en gelişmişi R10.Net analiz araçlarından olan Lorem Ipsum Oluşturucu aracı. Gelişmiş text editörü ve paragraf sayısı seçme ile oluşturduğunuz metinleri düzenleyip kullanacağınız yere yapıştırabiliyorsunuz.

Sadece paragraf olarak değil, oluşan mıgır metinlerden başlık olarak kullanabileceğiniz cümleler de çıkarabilirsiniz.

Sıkça Sorular Sorular

Lorem Ipsum kelimesi sahte metinler ya da yer tutucu metinler vb. şeklinde bilinir.

Genel olarak bir lorem ipsum metninin anlamı bulunmamaktadır. Oluşan kelimeler anlamlı olarak görünse dahi herhangi bir anlam ifade etmez.