Ping Gönder

Ping gönder aracı sitenizde yaptığınız değişiklikleri arama motorlarının fark etmesini sağlayan SEO optimizasyon aracıdır.  

Online ping yollama aracı ile gerçekleştireceğiniz işlem, arama motoru botlarını sitenize davet etmektir. Bu aracı kullanarak arama motoru botlarının sitenizi ya da sitenizde yaptığınız değişikliği daha hızlı keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Online Ping Yollama Aracı Nedir?

Online ping yollama aracı sitenizdeki yeniliklerin arama motorlarına bildirilmesini sağlayan araca denilmektedir. Bu araç aracılığıyla 99 adet ping servisine ücretsiz bir şekilde ping gönderebilirsiniz.

Yeni kurulan web sitelerin ya da güncellenen sitelerdeki değişikliklerin arama motoru sonuçlarında yer almasını hızlandırmak için online ping yollama aracı kullanır.

Ping Gönderme Aracı Ne İşe Yarar?

Ping gönderme aracı arama motoru botlarının sitenize davet edilmesini sağlar. Arama motoru botlarının sitelere uğrama sıklıkları farklılıklar gösterir. Bu nedenle sitenizde yaptığınız bir değişikliğin arama motoru dizinlerine yansıması zaman alabilir. 

Bu aracı kullanarak gerçekleştireceğiniz işlem arama motorlarına sitenizin güncellendiğini bildirecektir. 

Wordpress Ping Aracını Nasıl Kullanırsınız?

Wordpress ping aracını kullanarak Wordpress tabanlı sitenizin yeni içeriklerini

Google’a bildirebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımları şunlardır;

  • https://analiz.r10.net/ping-gonder sayfasını ziyaret edin.
  • Alan adı sekmesine ping yoluyla bildirmek istediğiniz url’yi yazın.
  • Kelime sekmesine anahtar kelimenizi yazın.
  • Son olarak “gönder” tuşuna basın.

Bu işlem sitenizin linkini ücretsiz bir şekilde ping servislerine ulaştıracaktır. Butona bastıktan sonra gelen sayfadan hangi servislere başarıyla ping gönderildiğini takip edebilirsiniz.

Sıkça Sorular Sorular

Ping atma arama motoru servislerine “yenilik” bildirimi yaparak arama motoru botlarını siteye davet etme işlemidir.

Bu işlemin hedefi yeni ya da yenilenen içeriklerin Google tarafından daha hızlı fark edilmesini sağlamaktadır.

Ping göndermek web sitenizin arama motorları tarafından daha hızlı indekslenmesini sağlar. Yeni bir web sitesi kurduysanız ya da içerikleriniz fark edilmesi zaman alıyorsa online ping yollama aracı ile işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Bir içeriğinizi güncellediyseniz de bu değişikliğin fark edilmesini hızlandırmak amacıyla da ping gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumların haricinde sürekli ping göndermek gerekli görülen bir işlem değildir. 

0 / 50
Kalan Sorgu Limiti