Toplu Alexa Sorgulama
Satır:
0/50

R10.Net analiz aracı ile alt alta vereceğiniz linklerin toplu şekilde Alexa puanlarını sorgulayabilirsiniz.

Alexa Nedir?

Alexa bir istatistik servisidir diyebiliriz. Çeşitli verilerden yola çıkarak bir web sitesinin ülkesine ve globale göre rankını (puanını) belirler ve çeşitli listeler oluşturur.

Alexa Ne İşe Yarar?

Özetlemek gerekirse Alexa bir trafik özeti sunar. İlgili web sitesinin ülkesindeki sırasını ve dünya üzerindeki sırasını kendi değerlendirme kriterleri ile kullanıcıya sunar.

Alexa kullanmak ya da kullanmamak sitenize büyük bir katkı sunmaz. Ancak kullanılması webmasterlar tarafından önerilir.

Alexa Sıralaması Nedir?

Alexa sıralamalarında ilgili sitenin hangi ülkede kaçıncı sırada olduğunu görebilirsiniz. Ancak küçük ölçekli web siteler için yeterli istatistik olmadığından dolayı sıralaması gözükmeyebilir. Alexa’ya kaydolup ilgili meta etiketini sitenize ekleyerek Alexa’nın siteniz hakkında istatistik tutmasını sağlayabilirsiniz.

Alexa Sıra Sorgulaması Nasıl Kullanılır?

R10.Net Alexa sorgulama aracı sayfasına giderek önünüze gelen yazı alanına, sorgulamak istediğiniz siteleri toplu olarak girip sorgulama yaparak sitelerin dünya ve ülke sıralamalarını görebilirsiniz.

Sıkça Sorular Sorular

İlgili sitenin hangi kelimelerden hit aldığını, hangi ülkeden yoğunlukla giriş yapıldığı görebildiğiniz istatistiktir.

Otoritesi yüksek sitelerden backlinkiniz varsa bu Alexa Backlink olarak da geçer. Alexa’nın üst sıralara taşıdığı sitelerden aldığınız her referans bağlantı bir Alexa Backlink olarak çıkmaktadır.

Kullandığınız tarayıcılara eklenti olarak ekleyebileceğiniz bir Alexa aracıdır. Giriş yaptığınız sitenin istatistiklerini size göstermekle beraber, sizin sitede yaptığınız işlemleri (gezinme süresi, gelinen kelime vs.) istatistik olarak tutarak diğer kullanıcılara sunar.