Site Benzerlik Oranı

Site ve Sayfa Benzerlik Oranı Nedir?

Site ve sayfa benzerlik oranı bir web sitesinin başka bir web sitesine yüzde kaç oranında benzerlik gösterdiğini belirten orandır. Bu oranı öğrenmek için en kolay yöntem ise R10.Net site benzerlik oranı aracını kullanmaktır.

İçerik Benzerlik Oranı Ne İşe Yarar?

İçerik benzerlik oranı, web sitenizin rakip web sitelerine içerik anlamında ne kadar benzediğini öğrenmenizi sağlar. Sayfanızın diğer sayfalara benzememesi ve tamamen özgün olması arama motoru optimizasyonu açısından önemli bir kriter olarak kabul edilmektedir.

Site Benzerlik Oranı Nasıl Kullanılır?

Site benzerlik oranı aracını kullanmak için “Alan Adı 1” ve “Alan Adı 2” satırlarına benzerlik oranlarının ölçüleceği web sitelerinin alan adlarını yazın. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklamanız yeterlidir. Sorgulama işleminiz kısa bir süre içerisinde gerçekleşecektir.

Sıkça Sorular Sorular

Aynı sektörde olan iki sitenin kullandığı anahtar kelimeler birbirlerine belirli bir ölçüde benzerlik gösterebilir. Bu sebeple benzerlik oranının %35 - %45 oranlarından daha düşük olması yeterli olarak kabul edilebilir.

Site benzerlik raporunu R10.net’in ücretsiz olarak sunduğu analiz aracı ile kolayca alabilirsiniz. Bunun için https://analiz.r10.net/site-benzerlik-orani adresine girmeniz benzerliklerini ölçmek istediğiniz web sitelerinin alan adlarını Alan Adı 1 ve Alan Adı 2 satırlarına yazmanız ve “Sorgula” butonuna tıklamanız yeterlidir. 

Site benzerlik aracı sitenizin rakip bir web sitesine yüzde kaç oranında benzerlik gösterdiğini görmenizi sağlar.