Sunucu Durumu

Sunucu durumu kontrol aracı ile alan adının bağlı bulunduğu sunucunun durumunu görüntüleyebilirsiniz. Sunucu durumu aracı ile hangi protokollerde sorun olduğunu da görebilmeniz mümkün.

Sunucu Durumu Nedir?

Sunucunun dışarıdan gelen isteklere yanıt verip vermemesi ya da diğer protokol durumlarıdır. Sunucunun her anlamda doğru çalışması gerekmektedir.

Sunucu Durumu Ne İşe Yarar?

Sunucu durumu aracı, web sunucunuzun o andaki durumuna yönelik verileri, istek dönüş kodlarını ve protokol durumlarını gösterir.

Sunucu Durum Kontrolü Nasıl Yapılır?

https://analiz.r10.net/sunucu-durumu adresinden alan adınızı yazarak, alan adınızın bağlı olduğu sunucu bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Sıkça Sorular Sorular

Hayır, sunucu durumu aracı için ücret ödemeniz gerekmez.

Günlük sorgu sınırı bulunmamaktadır.

Bu sorunun cevabı barındırdığınız sistemin büyüklüğüne, trafiğine ve optimizasyonuna göre değişmektedir. Çok iyi optimize edilmiş bir sisteminiz (script vb.) ve gelen trafiği optimum düzeyde karşılayacak donanımınız varsa minimum düzeyde bir sunucu yeterli olacaktır. Ancak iyi optimize edilmemiş bir sistem ve sunucu için farklı alternatifler aramanız gerekebilir. En iyi sunucu nedir sorusunun cevabı, sisteminize ve trafiğinize göre değişebilir.

Kendinize özel bir sunucu (VPS) kullanıyorsanız sunucu içindeki FTP sunucusunun durumunu ya da portlarını kontrol edip, ilgili hizmeti yeniden başlatmanız yeterli olacaktır çoğu durumda. Ancak paylaşımlı bir hosting kullanıyorsanız bu durumu hizmet aldığınız firmaya bildirmeniz gerekir.

Evet, bu durumda erişilemeyen bir protokol olmadığı ve her şeyin doğru çalıştığı anlamına gelir.
0 / 50
Kalan Sorgu Limiti