Responsive Kontrol

Responsive Tasarım Nedir?

Bir web sitesinin mobil cihazlarda doğru ve sorunsuz bir şekilde görüntülenmesini sağlayan tasarımlara responsive tasarım denir. 

Responsive tasarıma sahip olan web siteleri, masaüstü bilgisayardan olduğu gibi dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve tablet üzerinden de kolayca okunabilme özelliğine sahiptir.

Farklı Ekranlara Uygun Web Site Kontrol Testi Nasıl Yapılır?

Web sitenizin farklı ekranlara uygunluğunu test etmek R10.Net Responsive kontrol aracı ile oldukça basittir.

https://analiz.r10.net/responsive-kontrol adresine girin ve “Alan Adı” satırına kontrol etmek istediğiniz alan adını yazın.

Alan adı satırının hemen yan tarafından bulunan seçenekler arasından web sitenizin uyumluluğunu kontrol etmek istediğiniz cihazı seçin ve ardından “ön izle” butonuna tıklayın.

Responsive kontrol aracı web sitenizin tasarımının farklı cihazlara uyumlu olup olmadığını denetlemenizi sağlar. Sitenizin uyumluluğunu kontrol edebileceğiniz cihazlar şunlardır;

  • Masaüstü bilgisayar
  • Dizüstü bilgisayar
  • Tablet
  • Popüler cep telefonları

Mobil Uyumluluk Testi Nedir?

Mobil uyumluluk testi web sitenizin tasarımının hangi cihazlar için uyumlu hangi cihazlar için uyumsuz olduğunu test etmenizi sağlayan bir analiz aracıdır.

Sıkça Sorular Sorular

R10.net’in ücretsiz olarak sunduğu “Responsive kontrol” aracı ile web sitelerinin mobil uyumlu olup olmadığı kontrol edilebilmektedir.

Bu uyarı web sitenizin responsive tasarıma sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını R10.net’in ücretsiz olarak sunduğu “Responsive kontrol” aracı ile anlayabilirsiniz.